ALIVIO centrum - Detail uživatele: Mgr. Ilona Haasová
Mgr. Ilona Haasová
psycholožka, terapeutka
tel: 775 316 193     e-mail: haasova@aliviocentrum.cz

Nabízím psychologickou pomoc a terapii dospělým i dospívajícím, kteří nějakým způsobem uvízli v náročných vztahových nebo životních situacích. (Deprese, úzkosti, fobie, psychosomatické obtíže nebo např. hledání cesty k sobě samému aj.)

Jsem psycholožka s úplným psychoterapeutickým vzděláním, členka Společnosti psychosomatické medicíny ČLS JEP a Psycholog ve zdravotnictví s akreditací Ministerstva zdravotnictví ČR.

Pracuji na principech Terapie zaměřené na emoce (Emotion Focused Therapy - EFT), ve které mám výcvik, vedený prof. L.S. Greenbergem, Ph.D. a Doc. Mgr. L. Timuĺákem, Ph.D. Tato terapie integruje nejnovější poznatky neurovědy a výzkumu emocí, které zdůrazňují, že emoce jsou ve své podstatě adaptvní - zkrátka to s námi myslí dobře.

Snaha porozumět tomu, jak se člověk sám podílí na vzniku a trvání svého psychosomatického onemocnění, je tím nejlepším předpokladem úspěšné léčby. Bezpečné prostředí terapeutického vztahu umožňuje „ponořit se“ do věcí, které člověka trápí a porozumět jejich významům a tím i sobě a svým potřebám.