ALIVIO centrum - Detail uživatele: Mgr. Petra Mocová
Mgr. Petra Mocová
psychologický a výživový poradce
tel: 606420636     e-mail: mocova@aliviocentrum.cz

Věnuji se gestalt terapii, koučování a výživovému poradenství. Nabízím podpůrné a bezpečné prostředí, kde můžeme společně hledat příčiny Vašich potíží a porozumět naučeným vzorcům chování. Pokud jsou nefunkční, budeme hledat takové, které by nahradily ty stávající a sloužily Vám lépe. Mezi častá témata, se kterými se klienti na mě obrací, patří například: stres, vyčerpání, vztahy, tělesné symptomy, sebedůvěra, závislosti, úzkosti a jiné. Co se týče výživy, učím klienty sestavit si zdravý a chutný jídelníček, jíst vyváženě a hýbat se. To všechno by mělo probíhat radostnou cestou, aby měl člověk šanci udržet si nové návyky trvale, a nebyla to jen další neúspěšná dieta. Zabývám se i emočním jedením a závislostí na jídle.

Vzdělání a praxe: 
Vystudovala jsem psychologii a sociologii v Maastrichtu a poté sociální práci se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii na PVŠPS v Praze. Absolvovala jsem pětiletý výcvik v Gestalt terapii. Dále výcvik v psychologickém koučování, v relaxačních technikách, všímavém jedení a mindfulness. Také jsem prošla kurzem poradce pro výživu a několika dalšími na psychologická a výživová témata.
 
Pracovala jsem v terapeutické komunitě pro lidi s poruchou osobnosti a pro závislé. Nyní svůj čas dělím mezi Alivio a STOB (STop OBezitě).

I also offer consultations in English.