ALIVIO centrum - Detail uživatele: PhDr. Lucie Králíková
PhDr. Lucie Králíková
psycholog
tel: 774646448     e-mail: kralikova@aliviocentrum.cz

Nabízím pomoc zejména v těchto oblastech:

  • Dětská psychologie – výchovné poradenství pro rodiče. Pracuji i s velmi malými dětmi. S předškolními dětmi pracuji zejména skrze nedirektivní terapii hrou. Nabízím pomoc v oblasti výchovných obtíží, školní problematiky a problémů spojených s dospíváním a dalších vývojově a osobnostně specifických obtíží. Vyrovnání se s traumatickými událostmi – sexuální zneužívání, týrání, úmrtí blízkého či jiná tragická událost.
  • Kromě dětské psychologie nabízím též poradenství pro dospělé

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na FF MU v Brně. Od r. 2007 mám atestaci z klinické psychologie a od r. 2008 funkční specializaci v  systematické psychoterapii. Absolvovala jsem akreditovaný psychoterapeutický výcvik v PCA psychoterapii dle C. Rogerse, komplexní výcvik v nedirektivní psychoterapii hrou a sebezkušenostní arteterapeutický výcvik. Mám odborné zkušenosti v problematice dětských domovů a sociálně znevýhodněných dětí ze zahraničí, zejména ze skandinávských zemí.

V letech 2004 – 2008 jsem pracovala v Dětském krizovém centru o.s. s dětmi týranými, zanedbávanými a sexuálně zneužívanými. V letech 2008 - 2009 v PL Horní Beřkovice (specializace - gerontologie) a zároveň od roku 2007 jsem započala svou privátní praxí (2007-2009 jako psycholog a supervizor v soukromé MŠ,  2009-2011 jako konzultant pro organizaci Spolupráce s.r.o., od 2012 dosud jsem součástí týmu Aliviocentra. Jsem matkou 4 dětí.