ALIVIO centrum - Detail uživatele: Mgr. Julie Lipská
Mgr. Julie Lipská
Klinický psycholog, Jóga terapie
tel: 603756381     e-mail: lipska@aliviocentrum.cz

Vystudovala jsem psychologii na univerzitě Ecole de Psychologues Praticiens v Paříži, mám též nostrifikaci diplomu udělenou Katedrou psychologie FFUK v Praze. Ve Francii jsem také absolvovala praxi na psychiatrické klinice Clinique Villa Montsouris a dále jsem pracovala jako personalista a konzultant ve společnosti poskytující služby v oblasti lidských zdrojů. Po návratu do České republiky jsem dva roky pokračovala v práci konzultanta. Působila jsem v Executive Search firmě, kde jsem vyhledávala kandidáty na top manažerské pozice. Oblast HR jsem poté nadobro opustila a našla jsem cestu ke klinické psychologii, která byla mou prioritou.

Od roku 2009 se věnuji klientům v rámci soukromé praxe v Centru Alivio a spolupracuji s Psychosomatickou klinikou. Absolvovala jsem akreditovaný psychoterapeutický výcvik v PCA (Person Centered Approach) metodě u PCA Institutu v Praze. Mám kurz v Traumaterapii dle Luise Reddemann. V roce 2023 jsem složila atestační zkoušku z klinické psychologie. Procházím výcvikem v supervizi u PCA Institutu. 

V terapii pracuji nejen na verbální úrovni, ale i s tělem. K tomu používám jógu a práci s dechem, tyto techniky nabízím v terapeutické skupině. Józe se věnuji téměř 20 let, absolvovala jsem mnoho školení, seminářů a workshopů v různých směrech v ČR i v zahraničí a neustále se dál vzdělávám. Dvakrát jsem za jógou také cestovala do Indie a jednou na Bali, pokaždé na pětitýdenní školení. Byla jsem též na kratších pobytech na Sri Lance, v Itálii a Řecku. 

Svým klientům nabízím individualizovaný přístup s respektem k jejich momentálním možnostem a potřebám.

Domnívám se, že pokud se snažíme pochopit člověka v jeho jedinečnosti a přizpůsobit naši pomoc jeho potřebám, mohou se odehrát skutečné změny. Je pak možné nalézt odpovědi na všechny otázky, a to uvnitř sebe sama.